در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 

روشنایی در پارک ها و اماکن عمومی

چهارشنبه 30 تیر 1395   12:29 ب.ظ

اغلب اوقات مشاهده شده است که در مکان های عمومی مانند پارک ها و پیاده روها که در آن  از چراغ هایی برای زیبایی استفاده شده است مشکلاتی مانند خطر برق گرفتکی دیده شده است . معمولا استفاده از چراغ هایی با درجه IP بالا مشکلات را تاحدودی بهبود داده است . اما با گذشت زمان و فرسودگی تجهیزات روشنایی و انتقال ، خطر برق گرفتکی تهدید جدی به شمار می رود .
خطر


برای رفع این مشکل راهکارهای مناسبی وجود دارد.

یکی از راهکارهای مناسب کاهش ولتاژ تغذیه خط می باشد . یعنی ولتاژ را تاحدی کاهش دهیم تا خطر جانی انسان را تهدید نکند . ولتاژ مناسب برای این کار 48 ولت می باشد .پارک

اکثر روشنایی های LED با ولتاژ های پایین تر از 48 ولت می توانند کارکنند پس شاید این روش بتواند هزینه های ساخت درایور راهم تا حدودی کاهش دهد . انتقال ولتاژ 48 ولت AC ساده می باشد . با استفاده از یک ترانس در محدوده ی تعدادی انشعاب و شاخه ی مصرف کننده می توان کاهش ولتاژ با جریان مناسب ایجاد کرد . شاید در ذهن برخی ین سوال پیش بیاید که چرا از ولتاژ یکسو شده استفاده نشود ؟!
مهمترین دلیل شاید همان بحث یکسو کردن و یکسو سازی می باشد ، اینکه باید از یکسو کننده های بسیار قوی  بانک خازنی فوق العاده ای استفاده کرد که خود مشکلاتی را به همراه دارد .
ولی در ولتاژ AC هرمصرف کننده در ورودی خود یکسوکننده داشتته و نیاز به دیود هایی با توان بالا و خازن هایی با ظرفیت بالانمی باشد . از طرف دیگر انتقال ولتاژ DC با توجه به جهت دار بودن کار سخت و مشکلی می باشد .
یکی دیگر از مزیت های ولتاژ AC  48 ولت ساخته شده برای ولتاژ 230 ولت می باشد ،nv ولتاژ AC   می توانید از کلید های محافظ جان و . . .استفاده کرد در ضمن اگر در جایی نیاز باشد تا مجددا ولتاژ 48 ولت AC افزایش یابد به سادگی می توان بایک ترانس افزاینده این کاررا انجام داد .


پارک زیبا

شاید این نوشته هرچند کوچک و خلاصه بتواند کمکی بکند تا میزان برق گرفتگی در پارک ها و مکان های عمومی کاهش پیدا کند و یک راه حل مناسب باشد برای رفع این مشکل .
با تشکر

نوشته شده توسط : مدیر سایت

 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات