در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 

منبع تغذیه جریان ثابت(Constant Current)

یکشنبه 26 خرداد 1392   10:04 ق.ظ


نوع مطلب : چراغ روشنایی LED ،منبع تغذیه جریان ثابت ،مدولاسیون PWM ،

منبع تغذیه جریان ثابت یا Constant Current (به اختصار CC) به منبع تغذیه ای گفته می شود که با تغییر بار جریان ثابتی را ایجاد نماید . ساخت چنین منبع تغذیه ای محدودیت هایی را ایجاد می نماید . در بسیاری از درایورها و منابع تغذیه ای که دارای کنترل جریان می باشند یک بازه ی ولتاژی نیز درج شده است . این بدان معنا می باشد که این منبع تغذیه یا درایور در بازه ی ذکر شده می تواند جریان ثابتی را ایجاد کند . 

constant current

به عنوان مثال برروی یک درایور LED  عدد 3V - 12 V  ~  320 mA   درج شده است . این بدان معنا می باشد که این درایور می تواند در خروجی ولتاژ 3 تا 12 ولت را با جریان 320 میلی آمپر را ایجاد کند . ماکزیمم ولتاژ خروجی این درایور 12 ولت می باشد ولی مینیمم ولتاژ 3 ولت می باشد . در ولتاژ های کمتر از این ولتاژ درایور دیگر بصورت منبع جریان عمل نخواهد کرد . در بسیاری از مواقع این رنج دامنه ی ولتاژی کم می شود یا به اصطلاح منبع درایور خاص محصوب می شود که برای یک بار مشخص کاربرد دارد .نوشته شده توسط : مدیر سایت

رضا
جمعه 24 اردیبهشت 1395 09:26 ق.ظ
متشکر. عالی بود.
پاسخ مدیر سایت : خواهش می کنم .
سعید روشندل
یکشنبه 26 بهمن 1393 12:50 ق.ظ
باسلام وخسته نباشیداگه ممکنه لطف کنید انوع درایورهارو ازنظربازدهی وپاورفکتور بررسی کنید تشکر
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic