در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 

استفاده از CCFL برای پنل های روشنایی

شنبه 25 خرداد 1392   10:41 ق.ظ


نوع مطلب : لامپ فلورسنت ،

همانطور که در پست های قبلی اشاره کردیم استفاده از لامپ های خانواده ی لامپ های فلورسنت برای روشنایی پشت زمینه ی لنواع پنل های روشنایی بکار برده می شوند . این لامپ ها با توجه به مزایای بسیار زیادی که برای روشنایی محیطی دارند برای استفاده در پنل های روشنایی تبلیغاتی ، پشت زمینه ی نمایشگرها و بسیاری دیگر از کاربرد های روشنایی یک پارچه مناسب نیستند. 


ccfl

چند نمونه از چراغ های CCFL

بزرگترین عیب این لامپ ها ایجاد حرارت مخصوصا در دوسر لامپ محل قرار گیری فیلامنت ها می باشد . برای دفع حرارت ایجاد شده ی این لامپ ها نیاز است تا محل عبور جریان هوا پیش بینی شود تا گرمای داخل محفظه ای که لامپ قرار دارد به خارج هدایت شود . خود این باعث بزرگ شدن اندازه ی قاب و ورود گردو غبار به داخل دستگاه می شود . ورود پرد و غبار و نشستن برروی لامپ باعث کاهش نور خروجی و کاهش براندمان و بازدهی چراغ می شود . توان بالا ، ولتاژ بالا برای راه اندازی ، بازدهی پایین و بسیاری از موارد دیگر باعث شده است تا استفاده از این چراغ ها محدودیت هایی را بوجود بیاورند . با این حال در بسیاری از نمایشگرها و مانیتورها و همچنین در تابلوهای تبلیغاتی از این چرا ها بوفور استفاده می شود .


نوشته شده توسط : مدیر سایت

 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic