در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 
مدولاسیون پهنای پالس  PWM یا Pulse With Modulation :

مدولاسون پهنای پالس جز مدولاسیون های دیجیتالی محسوب می شود . این نوع مدولاسیون با مقایسه ی دامنه ی سیگنال پیام ، پهنای پالس سیگنال کریر را تغییر میدهد . کیفیت سیگنال در این نوع مدولاسیون بسته به فرکانس کریر دارد . این نوع مدولاسیون عملا در مدولاسیون مخابراتی کاربرد ندارد و بیشتر در کارهای کنترلی صنعتی کاربرد دارد .مفهوم مدولاسیون پهنای پالس به این شکل می باشد که اگر مایک سیگنال مربعی با دیوتی سایکل 50% داشته باشیم دامنه ی سیگنال DC در این شکل موج به مقدار نصف ماکزیمم ولتاژ میباشد  . حال اگر بتوانیم میزان دیوتی سایکل یک شکل موج را تغییر دهیم ولتاژ DC متغییری را خواهیم داشت .

دیوتی سایکل

دیوتی سایکل 100% ، 80% ، 50% ،20% و 0% 

دراین شکل می توان ولتاژ DC را با محاسبه ی سطح زیر منحنی محاسبه کرد . در حالت کلی می توان اینگونه بیان کرد که با تغییر در پهنای پالس از 0 تا ماکزیمم مقدار (T) می توان از صفر ولت تا ماکزیمم ولتاژ بدست آورد . هر چقدر فرکانس حامل بیشتر باشد می توان به دقت بالاتری در ولتاژ خروجی دست پیداکرد . 

pwm

شکل موج دندان اره ای که با فرکانس بالاتر می باشد، سیگنال حامل می باشد (رنگ سیاه) و شکل موج سینوسی (رنگ قرمز) سیگنال پیام (که می تواند به هر شکلی باشد) .می باشد . همانطور که در این شکل مشاهده می کنید هرچه فرکانس حامل بیشتر باشد، نمونه های کد شده با تعداد بیشتری ظاهر می شوند . 
برای مدولاسیون PWM کافیست تا سطح دامنه ی سیگنال پیام با سطح دامنه ی سیگنال حامل مقایسه شود و بزرگتر بودن و یا بررسی کوچکتر بودن (یکی از دوشرط)به  سطح ماکزیمم یا مینیمم انتقال یابد .

مدولاسیون PWM

آشکار سازی (یا دمدولاسیون ):
آشکارسازی مدولاسیون پالس بسیار راحت و ساده می باشد . کافی ست تا سیگنال مورد نظر را از فیلتر پایین گذر مناسب عبورداده شود.

دمدولاسیون
میزان دقت فیلتر باعث می شود تا سیگنال صافتر و مناسبتری را در خروجی داشته باشیم . سیگنال بدست آده دارای کیفت مناسبی می باشد زمانیکه فرکانس حامل حداقل20 برابر فرکانس پیام باشد .
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic