در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 
ال ای دی نیز مانند سایر منابع روشنایی داراری کاربردهای بسیار وسیعی در صنعت روشنایی دارد . به عنوان نمونه چراغ های روشنایی که امروزه ما در اطراف خود مشاهده می کنیم می توان با LED  این چراغ ها را ساخت .
چراغ های خیابانی (Street Light)
 شاید یک کاربرد وسیع  LED   را در چراغ های خیابانی و پروژکتورها مثال زد. 


چراغ های خیابانی
چراغ های خیابانی LED امروزه با تکنولوژی های بالایی ساخته می شوند و دارای انواع و وات های مختلفی می باشند . از وات ههای پایین به عنوان مثال 40 وات گرفته تا 320 و حتی در موارد خاص که در چراغ های برج نور مورد استفاده قرار می گیرند بالای 400 وات تولید و ساخته می شوند . 

چراغ های خیابانی

البته باید در نظر داشت که این چراغ ها با ویژگی ها و کاربرد های خاص ساخته میشوند . به عنوان مثال هر مدل چراغ می تواند دارای منحنی پخش نور و زاویه نور خاص خود باشد .

چراغ های خیابانی

پرژکتورها (Flood Light)  
پرژکتورها نیز مانند چراغ های خیابانی نیز در اندازه ها و وات های مختلفی ساخته و تولید می شوند . البته بسیاری از شرکت های سازنده ی چراغ های ال ای دی سعی برآن دارند تا با یک سان سازی محصولات خود بتوانند محصولی با یک بیس ساختاری تولید و عرضه ی بازار کندد به عنوان مثال : ماژول های چراغ های خود را بگونه ای می سازند تا هم به چراغ های خیابانی و هم به پرژکتورهای همان شرکت قابل تبدیل با شد و فقط قسمت های نگهدارنده و شاسی محصول تغییر کند . مانند شکل زیر که یک پرژکتور ساخته ی شرکتی می باشد که در بالاعکس مربوط به چراغ های خیابانی آن آورده شده است.

پرژکتوکتوری

البته باید درنظر داشت که این ماژول ها هرکدام دارای برگه های اطلاعاتی مربوط به خود می باشند.

پرژکتور

پرژکتورها به عنوان وال واشرها نیز استفاده می شوند، که این چراغ ها با رنگ ها و طرح های مختلفی ساخته می شوند . البته در این چراغ ها (Wall Washer) با وات های پایین تر و کنترل های مختلفی که برروی درایور آنها قرار دارد عرضه می شوند .

پرژکتور
وال واشر


پنل لایت ها(Panel light )
پنل لایت ها نسل جدیدی از چراغ های روشنایی می باشد . این نوع از چراغ ها نیز قبلا با لامپ های FL  و CFL یا موارد دیگر ساخته می شد ولی ویژگی منحصر به فرد این چراغ ها سبکی در استفاده قیمت بسیار مناسب ، منحنی پخش نور فوق العاده ، طول عمر بالا، سبک و کم حجم می باشد . 

پنل لایت


پنل لایت ها در اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند کاربرد های بسیار متنوع و گوناگونی برای این گونه از چراغ های روشنایی می توان تعریف کرد. استفاده گسترده ی این چراغ ها در تزئینات و نورپردازی های روشنایی جایگاه خاصی را دبین چراغ های روشنایی پیدا کرده است .

پنل لایت


پنل لایت
قابلیت شبکه کردن و کنترل بسیار ساده روشنایی این پراغ ها ویژگی خاص دیگر این محصول می باشد.

پنل لایت

همانطور که از مثال های بالا مشاهده می شود به وضوح می بینید که ال ای دی ها مصارف مختلفی می توانند داشته با شند .موارد فوق به عنوان نمونه ذکر شد و به صورت کامل تر و گسترده تر در مورد هر چراغ به صورت کاملا مجزا بحث می شود .

صفحه ی اصلی

 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic