در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 
کاربردهای LED :

LEDها امروزه یکی از پرطرفدارترین منابع روشنایی به حساب می آیند . این منبع روشنایی به خاطر مزایای بسیاری که دارد توانسته است از چراغ قوه تا نورافکن های با وات های بالا به کاربرده شود . LEDها در وات های  ، رنگ ها ، شکل ها و سایزهای مختلفی تولید شوند .

مزایای LED :

در حالت کلی می توان برای یک چراغ LED مزایای زیر را نام برد :

1-راه اندازی با ولتاژ پایین (3 ولت) :

در بسیاری از موارد روشنایی راه اندازی با ولتاژ پایین به عنوان یک عیب به شمار می آید ، اما در واقع این ولتاژ پایین حفاظت های ناشی از معیوب شدن المان های مدار، با ولتاژ پایین کاری بسیار مفید می باشد . در بسیاری از مکان ها ایجاد یک ولتاژ پایین به راحتی امکان پذیر می باشد که نیاز به چراغ روشنایی دارد که با ولتاژ پایین کار کند مثل صفحات خورشیدی که برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند . 

2- جهت دار بودن نور در چراغ های LED : 

بزرگترین مزیتی که باعث شده است تا چراغ های LED را به عنوان یک منبع نور مناسب مورد استفاده قرار گیرد قابلیت کنترل جهت نور در LED ها می باشد . در LED ها با قرار دادن لنز برروی خود LED  می توان زاویه و حهت تابش نور را به طور کامل کنترل کرد . به عنوان مثال در چراغ های خیابانی نور لازم به اندازه ی روشن کردن سطح خیابان و قسمتی از پیاده رو می باشد ، می توان با انتخاب چراغی با لنز مورد نیاز این خواسته را به راحتی برآورده کرد . حال انکه در چراغ های سنتی خیابانی روشنایی داخل خانه ها و محوطه های اطراف چراغ نیز تحت روشنایی چراغ قرار می گرفت که در بسیاری از موارد باعث ایجاد مشکل می شود و نارضایتی به همراه دارد .  

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic