در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 
لامپ های گازی جیوه ای 
لامپ های گازی جیوه ای از یک حباب داخلی کوارتز که به شکل لوله ای است و یک حباب خارجی که می تواند به شکل بیضی یا لوله باشد تشکیل شده است . داخل هر دوحباب از هوا تخلیه شده است و حباب مرکزی با فشار معینی از گاز آرگون جایگزین هوا شده است. فلز تبخیر شونده در این گروه ، جیوه است . فشار داخلی حباب مرکزی در هنگام کار حدود 200 تا 400 KPA می باشد . لذا این گروه را لامپ های گازی جیوه ای فشار بالا نیز می گویند .
توان الکتریکی تجاری این گروه بین 150 تا 1000 وات است که در توان 250 وات و بالاتر باید از خازن مخصوص استفاده شود . از این گروه لامپ به طور وسیع برای مکان های بزرگی که نیاز به رنگ دهی بالا ندارد مثل انبار ها ، سالن های تولید صنایع  ، ورزشگاه ها ، نمایشگاه ها و معابر فرعی با ارتفاع نصب 6 تا 12 متر به کار گرفته می شوند .
ساختمان لامپ گازی را در زیر مشاهده می کنید :


 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic