در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های LED و چراغ های روشنایی قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های LED و چراغ های روشنایی افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های LED و چراغ های روشنایی، اجزاء مختلف ، چراغ های روشنایی نحوه کار قسمت های مختلف ، نحوه ساخت و تکنولوژی ساخت در شرکت های مختلف و استاندار های مربوط به این لامپ ها و چراغ های روشنایی قرار داده شده است.

مدیر سایت

جستجو

Pulpit rock
 
COB چیست ؟

COB (یا chip on board) تکنولوژی جدیدی است برای مجتمع کردن LEDها در یک بسته بندی برای یک منبع روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد . 

COB

چرا COB ؟
LED یا دیودهای منتشر کننده ی نوری (Light emitting  Did ) که از جدیدترین فناوری های روز برخوردار می باشد و دارای طول عمر بسیار بالا و بسیار باصرفه می باشد . با این حال منابع  نورانی LED بدون عیب و نقص نمی باشد مانند SMD LED ، HP،Flux LED ها . منابع نوری نامبرده دارای نور خیره کننده بسیار شدیدی نسبت به منابع نوری سنتی مثل لامپ های فلورسنت و . . . می باشد . همپنین استفاده از LED ها بدون دفیوزر و لنز نور راه راه را از خود منتشر می کنند ، استفاده از دفیوزر و لنز خود به کاهش بازدهی نور خروجی می انجامد .

cob

COBچگونه کار می کند ؟

منابع نورانی COB  نسبت به LED ها دارای 10 برابر پخشش نور می باشد . شرکت های بزرگ سازنده ی LED میزان بازدهی در COB های با سایز کوچک(20 میلی آمپر) بیش از 250 لومن بروات و در سایز بزرگتر(350 میلی آمپر) تا بیش از 186 لومن بروات توانسته اند افزایش دهند .

cobcob

COB

cob
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic